TR | EN | DE


KODAK NX Klişe Sistemi

Şirketimizde yeni kurulumu yapılan Kodak NX klişe sistemi ile flekso kalıplarında dünyadaki son teknoloji üretim sistemine geçmiş bulunuyoruz.

Kodak NX sistemi bu güne kadar üretilemeyen hassasiyette ve yüksek kalitede tram noktası üretmektedir. Özellikle açık ton içeren baskılarda ofset ve rotogravür hassasiyetinde baskı neticesi elde etmek için gereken 10 mikron çapında tram noktası üretebilmektedir. İnsan saçının 70 mikron çapında olan kalınlığı ile karşılaştırıldığında ne denli yüksek kalitede ve hassas bir tram noktasından bahsettiğimiz daha rahat anlaşılabilir. Bu hassas tram noktası yine Kodak tarafından geliştirilen yeni klişe hammaddesi sayesinde, defalarca baskıya girip çıksa veya çok uzun metrajlarda baskı yapılsa bile yüksek dayanım göstermekte ve ilk günkü kalitede baskı neticeleri vermektedir.

Bu yönüyle Kodak NX sistemi sadece bir makine değil tümüyle yeni bir klişe üretim sistemidir. Kodak NX sisteminin en önemli faydası yüksek kaliteyi sürdürülebilir olarak üretmesidir. Flexo baskı klişelerinde, çevresel koşullara ve üretim ekipmanlarındaki değişkenlere (özellikle kürlemeyi gerçekleştiren UV-A pozlama sisteminde zamanla meydana gelen enerji değişimlerine) bağlı olarak zaman içerisinde üretilen tram noktalarında farklılık oluşur. Bu farklılık; aynı işin tekrar baskılarında farklılığa veya kromalin / baskı eşleşmesinin bozulmasına sebep olur. Bu konu marka sahiplerinin flexo sisteminden uzak durmalarının en önemli sebebidir. Baskı kalıbı kaynaklı böylesi büyük farklılık yaratan bu faktör sebebiyle ofset ve rotogravür baskı sistemlerinin gerisinde kalan flexo sistemi artık bu sorunu aşmış ve kalite olarak yakaladığı ofset & rotogravür sistemlerinin sunduğu tüm faydaları düşük maliyetle sunmaya başlamıştır.

Müşterilerimize Kodak NX sisteminin bu faydalarını sunabilmek için gerekli şartların sağlanması amacıyla şirketimizde klişe üretim bölümü sıfırdan inşa edilmiş, Avrupa’da olduğu gibi adeta bir laboratuvar ortamı oluşturulmuş; toz olmayan, iklimlendirme ve nemlendirme sistemlerinin en iyi şekilde çalıştığı yeni bölümümüzde NX sistemi kurulmuş ve hizmet vermeye başlamıştır. Bilnet olarak, kalite ve teknolojide dünyada gelinen son noktada üretim yapmaya ve müşterilerimize hep en iyisini sunmaya devam edeceğiz.

  • Kodak NX Flexo CTP
  • Esko HD Flexo CTP
  • Dupont Cyrel Fast Sistem
  • Dupont Exposure Unit
  • G&J Degraf Exposure Unit
  • G&J Degraf 305P Processor
  • Letterpress Plate System
  • Gallus Serigraf Üretim Sistemi